V dnešním článku si ukážeme jak nainstalovat WooCommerce. To znamená rozšíření, které nám umožní vytvořit z našich stránek plnohodnotný e-shop.

Co budeme potřebovat?

 • nainstalovaný WordPress
 • vědět co a jak nastavit (to si ukážeme dnes)

 

 1. Najdeme a nainstalujeme WooCommerce plugin

  V administraci WordPressu přejdeme v levém menu do nabídky Pluginy a vybereme Instalace pluginů. Zde vyhledáme WooCommerce a vybereme Instalovat. 

   

 2. Aktivujeme plugin

  Po samotné instalaci plugin rovnou i aktivujeme.

 3. Nastavení obchodu WooCommerce

  Po samotné aktivaci pluginu se nám automaticky spustí prvotní nastavení obchodu. Na první stránce vyplníme nejdříve naši adresu a zda máte v úmyslu prodávat i virtuální produkty (tzn. nehmotné produkty, které nemusíte fyzicky posílat)

   

 4. Nastavení platby

  Osobně odškrtávám možnost platby Paypalem a případně platby kartou či kryptoměnami řeším specifickým pluginem.

   

 5. Nastavení dopravy

  Zaškrtneme obě možnosti a paušální sazby zatím nemusíme vyplňovat, vyplníme později. Nastavíme jednotku hmotnosti a rozměry.

   

 6. Doporučené rozšíření

  Osobně ani jednu variantu nezaškrtávám, řeším to až později podle konkrétní situace.

 7. Aktivovat

  Na další obrazovce uvidíte možnost propojení obchodu s Jetpackem. Osobně ani tuto možnost neaktivuji. Jetpack často zbytečně zpomaluje celý systém a až takové výhody v něm nevidím.

 8. HOTOVO

  Pokud jste došli až sem, tak gratuluji, provedli jste základní nastavení WooCommerce a systém automaticky vygeneroval stránky obchodu, košíku, přihlášení (můj účet) a pokladny. Příště si ukážeme už jednotlivá nastavení oddílů WooCommerce podrobně.