Dnešní článek pro některé z Vás bude možná důležitější, než by se mohlo zdát. Bude o měření času, respektive o přehledu, na čem jak dlouho pracujete. A protože čas jsou peníze, je tohle velmi důležitá oblast. Efektivita práce Vám jednak vydělá spoustu peněz, a hlavně ušetří spoustu stresu.

Je tomu už pár let, kdy jsem čas na jednotlivých projektech a činnostech odhadovala tak zhruba. Dnes si takový styl práce neumím představit. Je úplně jedno, zda jste na volné noze, nebo řídíte firmu a máte spolupracovníky či zaměstnance. Pokud nemáte přehled o čistém odpracovaném čase, jsem si jistá, že Vám protékají peníze mezi prsty.

Nevěřili byste, když si začnete zaznamenávat telefonáty s klienty, e-mailing, schůzky. Tedy taková ta práce, která Vám úplně peníze nevydělává, na druhou stranu, je to práce a musí jí někdo zaplatit. Co jsem si začala evidovat skutečný odpracovaný čas, zjistila jsem, kolik podpůrných aktivit vlastně pro jednotlivé zákazníky dělám a začala jsem si svůj čas fakturovat jako celek. Najednou to byl docela zajímavý příjem. Takže pokud máte pocit, že makáte ale užitek není takový, je dobrý zjistit, zda nemáte někde černou díru.

Další výhodou je, že čas můžete klientovi vždy přesně doložit, protože prostě víte a máte to černé na bílém. Nemusím už lovit z hlavy, co jsme všechno dělali a kolik to asi zabralo času. Zejména pokud máte hodinovou sazbu, určitě doporučuji mít přesný přehled.

Stejně tak pokud řídíte nějaký tým, je dobré mít přehled o tom, kdo se na čem podílel, a kolik času tomu věnoval. I z toho důvodu, že zjistíte, kdo jak rychle je třeba schopen pracovat a kdo má nasazení menší.

 

Jaké nástroje mám vyzkoušené?

Time trackikng (primaerp)

Tohle je nástroj, který používám již několik let. Výhodou je, pokud jste na volné noze nebo podnikáte sami případně ve 2, vystačíte si s free tarifem, takže Vás tahle aplikace nebude stát žádné náklady a přinese mnoho užitku. Mám jí ráda hlavně z toho důvodu, že je česká, takže nelovím z hlavy angličtinu, abych se v tom vůbec vyznala a také je velmi jednoduchá. Má pouze ty funkce, které jsou potřeba.

Je v podstatě postavená na tom, že si při začátku práce zadáte, pro koho pracujete a na jakém projektu a činnosti pracujete a spustíte stopky. Když práci dokončíte, můžete si tam poznamenat, co třeba jste dělali i detailně a kliknete na ukončit. Takhle jednoduše přidáváte záznamy.

Výstupem je filtrování času podle období, zákazníků, projektů nebo činností. Tudíž si na každý projekt nebo zákazníka můžete vyjet výstup, jak pro klienta, nebo i pro sebe. Také si u jednotlivých projektů můžete nastavit třeba hodinou sazbu nebo celkový budget a máte pak přehled o tom, kolik peněz vyfakturovat a zda jste se třeba vešli do rozpočtu.

Více na webu https://www.primaerp.com/cs_cz/timetracking/

Caflou

Tento nástroj funguje na podobné úrovní, jen je měření času v aplikaci zařazeno jako doplňkový nástroj k řízení projektům. Caflou je plnohodnotná apka sloužící k řízení většího množství projektů. A v takové aplikaci je evidence času základ. Takže pokud hledáte pokročilejší nástroj, od které hledáte i řízení projektů, úkolů, delegování, společnou komunikaci, je to určitě zajímavý nástroj.

Umí dělat i podklady k fakturaci a také umí spoustu výstupů. Také si u ní v omezenějším režimu vystačíte s volným tarifem zadarmo. Umožňuje i vkládání souborů k projektům, jejich dělení na konkrétní úkoly, které se dají přiřadit k jednotlivým uživatelům a nad projekty jednoduše a efektivně konverzovat. Takže z hlediska efektivity nejen funkce měření a správa času, ale plnohodnotná aplikace pro řízení času a projektů.

 

Více na webu https://www.caflou.cz

 

Toto jsou 2 nástroje, které Vám mohou pomoci s měřením času, jeden je jednoduchý zaměřený vyloženě na správu a nákladovost času. Druhý je založený na detailním řízení projektů. Je jich na trhu samozřejmě více, pokud Vám nevadí angličtina, hodně freelencerů chválí Toogle.

 

 

Pokud se Vám naše články líbí, staňte se fanouškem naší stránky na facebooku a žádný zajímavý článek už Vám neunikne.